Македонија

Безживотно тело на пругата Велес – Градско – го забележал машиновозачот

На пругата Велес – Градско кај железничката станица „Згрополци“ вчера во 18.45 часот машиновозач забележал тело на маж на пругата, информира СВР Велес.

Од СВР Велес информираат дека безживотното тело го забележал машиновозачоч и веднаш пријавил во полиција.

Портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски вели дека по извршениот увид било утврдено дека станува збор за 62-годишниот М.О. жител на Велес.

Лекар на медицинска помош консатирал смрт, без траги на насилство.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top