Република

Овчарот од Пухче сакал да биде претседател, поднел и кандидатура?

Овчарот од Пухче се огласи на ФБ, вели поднел кандидатура за петседател и мислел дека ќе води лавовска битка со професорката Каракамишева, затоа што кко што пишува во објавата само во неа само гледал сериозен противник.

Во продолжение фејсбук објавата:

Јас поднесов кандидатура за претседател на Македонија и мислев дека ќе водам лавовска битка со професорката Каракамишева во неа само гледав сериозен противник, навистина секоја чест за тоа она сто го направи, новинарчето од тв ми рече што толку сакаш да бидеш претседател платата е 1400 евра,јас му одговорив доста ми се 500 евра мојата цел е цесна држава сите да зимаме 500 евра плата, како што можел Никола Карев да биде претседател на Крушевската Република на 27 години можам и јас добив огромна подршка од мајка Лоза тетката на Груевски цел живот Вмровка у коски, Каракамишева направи многу убав потег истиот и јас го правам, немојте да мислите дека сум кукавица на конгресот очекував 300 гласа ако имаше фер битка, можеби еден ден кога повторно ќе бидеме Република Македонија ќе бидам претседател, а силно верувам дека еден ден ќе бидам, немам багаж на грбот не сум ничиј потрчко јас си имам една цел чесна држава еднаш засекогаш 60 пратеници по 500 евра плата и сите во Македонија да бидеме патриоти и да се бориме за подобро утро на идните генерации без разлика на вера и нација сите сме од крв и месо и кога тогаш ќе бидеме 2 метра под земја, во животот што сакаш имај на крајот само 2 метра следуват те идните генерации ќе те памтат по делата, а не по злоделата милсам дека ќе има тотален бојкот 300 илади излезеност преку сила ако има дали треба избори вонредни некој прашање не заслузуваат одговор. Избори требаше да има на 18 ти ноември. Никогаш нема да извадам пасош или лична карта на Северна Македонија едноставно не ја признавам заинат на големите па ако треба цел зивот нема нигде да одам од Македонија да видиме кој е предавник, а кој патриот у нашата мила Македонија една и единствена Месечината на небото Македонија на земјата, Сонцето на Небото Македонија на земјата,Свездите на небото Македончето на земјата еј Македонија фала ти мајко најмила што сум дел од ова убаво парце земја, што сум имал среќа ти да бидеш мојата мајка, низ историјата се и сешто си поминала преживеала ќе го презивееш и ова и ќе бидес поубава како никогаш до сега, Горда исправена Македонија земјата од бајките сите ќе сакаат овде да живеат,младината ќе ни се врати, ќе имаме насмеани и среќни лица, а не тага и болка,љубовта кон Македонија е посилна од се 90 посто народот сака чесна држава еднаш засекогаш, стои во објавата.

Jas podnesov kandidatura za pretsedatel na makedonija i mislev deka ke vodam lavovska bitka so profesorkata karakamiseva…

Posted by Marjan Trajcev on Saturday, February 2, 2019

Најчитани

To Top
Close