Правда

Дополнителни 30 дена притвор за Орце Камчев

На барање на СЈО, Апелацискиот суд ја продолжи мерката куќен притвор за бизнисмените Орце Камчев, Цветан Панделески и Ненад Јосифовиќ. Тие следните 30 дена ќе останат дома.

Што се однесува пак за осомничениот Тодор Мирчевски освен без пасош и сега ќе има обврска да се јавува еднаш неделно во суд.

Најчитани

To Top
Close