Спорт

(Видео) Нереални сцени на „Маракана’

(Видео) Нереални сцени на „Маракана’

Фудбалерите на Црвена звезда нема да играат во осминафиналето во Лигата на шампионите. Ова стана јасно откако на домашен терен беа поразени од Лајпциг со 1:2 во натпреварот од четвртото коло од Г групата.

dobivaj vesti na viber

На тој начин белградскиот тим остана на еден освоен бод од четири натпревари и без шанса да ја мине групата во која заедно со германскиот тим се уште Манчестер сити и Јанг Бојс.

И покрај поразот најверните навивачи повторно ја покажаа својата лојалност кон клубот.

Неколку стотици „Делии“ останаа на трибините на „Рајко Митиќ“ долго по поразот од Лајпциг.

На нивниот „повик“ одговорија и фудбалерите кои половина час по мечот се вратија на теренот и на силниот дожд пееја и скандираа заедно со навивачите.

@hotsport.rs Delije i pored poraza daju podršku igračima Zvezde! #Crvenazvezda #Delije #HotSport ♬ original sound – Hotsport / Sportske vesti

Макфакс

На почеток