Македонија

Расчистен нападот врз новинарска екипа во Тетово

Расчистен нападот врз новинарска екипа во Тетово

Денеска во Секторот за внатрешни работи Тетово извршен е службен разговор со 43-годишниот А.С. од тетовско Горно Палчиште, извести МВР.

– На 07.11.2023 во 12.00 часот тој бил пријавен од 25-годишниот Н.А. од гостиварско Калиште дека на Зелениот пазар во Тетово агресивно се однесувал кон него и негова колешка додека подготвувале материјал за новинарски прилог, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На почеток