Македонија

Педофил во Скопје допирал по телото малолетна штитеничка од Јавна установа за згрижување деца

Педофил во Скопје допирал по телото малолетна штитеничка од Јавна установа за згрижување деца

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари нивна малолетна штитеничка била допирана по телото од Е.К.(52) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток