Македонија

Уапсен тетовец, ја истепал мајка си и оштетил дел од покуќнината

Уапсен тетовец, ја истепал мајка си и оштетил дел од покуќнината

Вчеравечер, околу 22.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 33-годишниот тетовец К. Б., кој бил пријавен дека еден час пред тоа во станот во кој заедно живееле во Тетово физички ја нападнал својата 59-годишна мајка, а оштетил и дел од покуќнината, извести СВР Тетово.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот, ќе му биде изготвен соодветен поднесок, додаваат од СВР Тетово.

На почеток