Македонија

Семејна драма во Прилеп: Влегол со пиштол кај родителите на неговата сопруга

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.Т.(32) од Прилеп, поради сомнение за сторено кривично дело ,,загрозување на сигурноста“ при семејно насилство.

„На 19.10.2023 во Прилеп, пријавениот во домот на родителите на неговата сопруга им упатил закани, при што со себе носел пиштол. Од страна на полициски службеници бил извршен претрес во неговиот дом и пиштолот му бил одземен“, велат од МВР.

На почеток