Свет

(Виде) Вучиќ се сретна со Макрон во Париз: Средби и добри разговори на мировниот форум

(Виде) Вучиќ се сретна со Макрон во Париз: Средби и добри разговори на мировниот форум

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ,  во Париз се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон, каде што учествува на мировниот форум.

„Состаноци и добри разговори на мировниот форум“, напиша Вучиќ на Инстаграм.

Вучиќ во најавата наведе дека на мировниот форум во Париз се сретнал и со премиерот на Македонија, Дмитар Ковачевски, со српскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Цвијановиќ и со претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ.

На почеток