Македонија

Исчезна малолетничка од Тетово – полицијата добила пријава од мајката

Малолетно девојче од Тетово исчезнало од домот.

Случајот во полицијата го пријавила мајката на девојчето, која претпоставува дека заминала кај малолетник од тетовско Желино со кого била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на пријавената малолетничка, велат од СВР Тетово.

На почеток