Скопје

Хаусмајстор во училиште во Карпош допирал ученичка по телото

Вчера вечер околу 19.30 часот во СВР Скопје, лекар од Клиниката за гинекологија и акушерство Скопје пријавил дека кај нив на преглед дошла 18-годишна ученичка од средно училиште на подрачје на Карпош, извести МВР.

Според пријавеното, 55-годишен хаусмајстор во училиштето ја допирал по телото и таа го пријавила случајот кај психологот во училиштето, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток