Македонија

(Фото) Магична глетка на Попова Шапка – снежна прекривка на сите страни

По една недела од првиот снег, има снежна покривка на Попова Шапка. Зимскиот туристички центар веќе се полни со туристи за викенди. Сепак, има и ниски температури.

Утрово најстудено со измерени -7 степени Целзиусови се измерени на Попова Шапка, соопштија од УХРМ.

Падот на температурата придонесе и за појава на снег во планинските предели. Снежна покривка денеска е регистрирана и кај Скопска Црна Гора.

На почеток