Македонија

Се судрија автобус, товарно возило и мотоцикл во Штип: возачот на мотоциклот тешко повреден

Се судрија автобус, товарно возило и мотоцикл во Штип: возачот на мотоциклот тешко повреден

Вчера, во СВР Штип, било пријавено дека околу 11 часот, на кружниот тек од улицата Партизанска и улицата Борис Крајгер во Штип се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „мерцедес“, управувано од С. З. (34) од Штип, автобус „мерцедес“, управуван од Ф. Р. (33) од Штип и мотоцикл „сузуки бургман“, управуван од А. Р. (37) од Штип, сите со штипски регистарски ознаки.

Во несреќата мотоциклистот добил тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Увид на местото бил извршен од екипа на СВР Штип.

На почеток