Македонија

Починато бебе однесено во тетовската болница – реанимацијата неуспешна

Бебе без знаци на живот донесено во тетовската Клиничка болница, полицијата го расчистува случајот

Вработена на Одделението за педијатрија во тетовската Клиничка болница, вчера, во 9.45 часот, во СВР Тетово пријавила дека на деветти овој месец околу 7 часот женско лице од Република Косово донело шестмесечно бебе без знаци на живот, кое лекарите од ова Одделение се обиделе да го реанимираат, но не успеале во тоа и констатирале смрт, извести СВР Тетово.

„Женското лице од Косово потоа ги зело бебето и медицинската документација и заминало одбивајќи да се изврши обдукција. Во координација со јавен обвинител се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот“, соопшти СВР Тетово.

На почеток