Република

Градежни активности на обиколница од Хиподром до Стенковец, внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози.

Градежни активности ќе се изведуваат на обиколница односно на делот од Хиподром до Стенковец во времетраење од денес понеделник 11.02.2019 до 13.02.2019 (среда).

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде се бележи појава на утринска магла, а исто така зголемена е и можноста од појава на одрони

Најчитани

To Top
Close