Магазин

(ВИДЕО) Cyrillic ја промовираа новата песна “Доволни”

Македонското електронско дуо Cyrillic деновиве ја промовираа нивната нова песна “Доволни” во соработка со пеачката Валери Димовска (Valery).

“Доволни” е следбеник на нивниот голем хит “Во Тебе Се Гледам” кој што е во соработка со Дина Јашари (Dina), која е текстописец на новата песна и автор на музиката заедно со Cyrillic, а аранжманот е на Cyrillic.

Песната е снимена во студиото на Иван Јованов (Iwayo), со кој што Cyrillic соработуваа на нивните два претходни синглови “Feel Like” и “Right Here”.

Како што велат Cyrillic: – “Тимот што победува, не се менува.”

За преубавите кадри и целата приказна е заслужен режисерот Христијан Конески, кој што живее и твори во Сиднеј – Австралија каде што е и сниман видео записот.

Најчитани

To Top
Close