Свет

Украдено бронзено ѕвоно тешко 150 килограми

Крадци на Халкидики украле бронзено ѕвоно тешко 150 килограми од црквара Свети Рафаил во Касандра, објави денес грчката полиција.

Полицајците кои ја воделе истрагата идентификувале пет осомничени кои биле на возраст од 17 до 30 години. Исто така тие откриле и дел од планот кој крадците го однеле во серијата кражби на викендици на тоа подрачје.

Од полицијата велат дека е известен јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Најчитани

To Top
Close