Свет

Маж загина откако активирал бомба во стан

Непознат маж загина од експлозија на бомба во населбата Варберг на југот на Стокхолм, соопшти полицијата.

Според локалните медиуми тој активирал бомба во стан.

Полицијата соопшти дека во тек е истрага за причината за експлозијата.

Најчитани

To Top
Close