Скопје

Пожар во Идризово, причинета материјална штета

Утрово околу 4 часот во казнено проправниот дом Идризово избил пожар

Пожарот избил на кровот и по еден час бил ставен под контрола. Со ова причинета е материјална штета од околу 15 000 денари.

Од противпожарната бригада известија дека интервенирале со едно возило и четири пожарникари.

Најчитани

To Top
Close