вто. Апр 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

На социјалните мрежи се изразува сочувство

Се открива идентитетот на починатите во автобуската несреќа. Иако официјално се уште не се споделени целосни информации, на социјалните мрежи, веќе се изразува сочуство.Досега во јавноста се објавени идентитетите на 4 од загинатите лица.

Деветнаесетгодишниот Онур Садику е еден од загинатите во превртениот автобус на Дурмо Турс, кој вчера излета од патот Скопје-Тетово. Погребот на момчето ќе се одржи денеска.

Меѓу загинатите е и Раметула Абдурахими.

Град Скопје објави дека настрадал и нивни вработен, колега и пријател Зоран Давидоски.

КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ:

Во големата несреќа животот го загуби и Јовица Трпевски, кој настапуваше за вториот тим на Гостивар, воедно и син на пратеникот од редовите на СДСМ, Благојче Трпевски.