Вевчани за Василица завиено во црно: Откажан концертот, маскирани по улиците речиси да нема

Вевчани потресено од трагедијата која се случи ноќеска, откако во сообраќајка загина Милан Муковски, жител на општината и син на експратеникот Крсто Муковски. Годинешнава Василица нема да биде како минатогодишните. Скоро и да нема маскирано лице по улиците. „Поради трагедијата која се случи вчера во Вевчани, во сообраќајна несреќа ни погина млад член на Вевчани, … Продолжи со читање Вевчани за Василица завиено во црно: Откажан концертот, маскирани по улиците речиси да нема