Скопје

Жена искасана од куче во Градски парк

Куче скитник искаса жена на кејот на Вардар во Градскиот парк во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера во 19.35 часот, С.М. (39) од Скопје пријавила во полиција дека во понеделникот околу 18.20 часот на кејот била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток