Македонија

Кумановка тешко повредена кога во неа удрил велосипед

Шеесет и осумгодишна кумановка добила тешки повреди кога во текот на вечерните часови на вчерашниот ден во неа удрил велосипед управуван од 18-годишник од село Биљановце.

Како што информираат од МВР, инцидентот се случил на кумановската улица Народна револуција, а повредената жена била пренесена на Ургентниот центар во Куманово.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток