Македонија

Приведен кавадарчанец по распишана централна потерница

Ги нападнал полубратот и мајка си, приведен маж од Тетовско

Денеска (17.05.2024) во 01.10 часот во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Д.А.(36) од Кавадарци.
Тој бил баран по централна потерница издадена врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна во времетраење од две години.
Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Гевгелија за издржување на казната.

На почеток