Скопје

Скопјанец погоден од залутан куршум додека возел велосипед

На 17.06.2024 во 19.45 часот во СВР Скопје, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреда од заталкано зрно од огнено оружје бил донесен А.Ф.(35) од Скопје.

Според пријавеното, додека управувал велосипед на подрачјето на Чаир, тој почувствувал болка во грбот, по што бил пренесен во медицинската установа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток