Свет

Многу силен земјотрес ја погоди Русија

Многу силен земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Русија, пренесува EMSC.

Земјотресот е регистриран во близина на брегот на Камчатка, на длабочина од 61 километар.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

На почеток