Свет

Тешка сообраќајка утрово во Пула, загина мотоциклист

Ужас во Хрватска: 23-годишна девојка со кујнски нож ја нападна нејзината мајка

Полицијата на Пула утрово нешто пред 6 часот добила дојава за сообраќајна несреќа на улицата Арсеналска (Булевар) во која загина млад мотоциклист, јавува Глас Истре.

Истрагата е во тек, а повеќе детали за причините за несреќата ќе се знаат подоцна.

На почеток