fbpx
саб. Мај 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ФОТО: Димитров од карневал со порака до Жбогар

Со маска „Обединета Европа” – амбасадоре, има тука порака, ова синоќа на Фејсбук профилот напиша шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, кој заедно со евроамбасадорот Самуел Жбогар, со премиерот Зоран Заев и со струмичкиот градоначалник Коста Јанев се фотографираа со маската „Обединета Европа“.

Гости на премиерот на синоќешниот Струмички карневал му беа повеќе министри и амбасадори кои иако не носеа маски, се сплотија меѓу нив и заиграа, поведени од атмосферата на плоштадот во Струмица.