Република

Митре Милошески, кандидат за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ за Охрид

После подолги преговори, натегања, анализи, анкети, ВМРО ДПМНЕ одлучи, д-р Митре Милошески е кандидат за градоначалник за Охрид, дознава Скопје 1 од извори во партијата.

Изборот на градоначалник на Охрид, Дебар и Ново село  ќе се одржат на 21 април заедно со редовните претседателски избори.  Охрид ќе избира нов градоначалник после прераната и ненадејна смрт на градоначаникот,  48 годишниот Јован Стојаноски, кој беше на чело на општина Охрид повеќе од 1 година.

 

To Top
Close