Република

Снег на повеќе патни правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Слаб снег провејува на Плетвар, Ѓавато, Буково и Стража, но истиот не се здржува на коловозот.

Најчитани

To Top
Close