Македонија

Сончево со температурa до 27 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Дневните температури ќе се движат од 18 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури  без позначителни промени и ќе се задржат малку над просекот за овој период од годината.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток