Македонија

Товарно возило удрило во тригодишно девојче

На 13.10.2018 година во 12.25 часот на улица „7-ми Јули“ во Битола, товарно возило „Фиат Добло“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма од Прилеп, а управувано од И.Г.(38) од село Селце, прилепско, удрило  тригодишно девојче од Битола.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобило детето и било пренесено во Клиничката болница Битола.  Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток