Македонија

Сончево и топло со температури над просекот

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со мала облачност во јужните делови. Ќе дува слаб источен ветер.

Утринската температура ќе се движи од два до 10 степени, а дневната од 21 до 28 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб ветер од североисточен правец. Утринската темптература ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

И во следните денови ќе продолжи периодот на претежно сончево и релативно топло време со дневни температури малку над просекот за овој период од годината. Од четврток се очекува повремено зголемување на облачноста.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток