Република

ФОТО: Страшна сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово, возилото е здробено

Страшна сообраќајна несреќа се случи пред еден час на автопатот Гостивар-Тетово. Според објавените фотографии на „Ѕид на сообраќајниот срам“, предниот дел на возилото е целосно искршен, а делови од истото се распрскани на сите страни.

Не е познато како дошло до оваа несреќа, но и кои се причините.

Се очекува МВР во текот на денот да даде детални информации

Најчитани

To Top
Close