Скопје

ФОТО: Гореше Водно

Пожар избувна вечерва на планината Водно, во пределот над Клиниката за детски болести „Козле“.

Во гаснење на пожарот интервенираат три возила и десет пожарникари од Бригадата за противпожарна заштита на град Скопје.

За сега не е познато што го предизвикало пожарот.

 

Најчитани

To Top
Close