Свет

Израелски борбени авиони го нападнаа Појасот Газа

Израелски воени авиони утрово погодија цели во Појасот Газа откако милитантни сили од таа енклава ракетираа куќа во израелскиот град Беер Шива, соопшти израелската армија.

Во изјава за Израелското радио, лекар изјави дека три лица се пренесени во болница со тешки повреди откако проектилот ја погодил нивната куќа.

Израелските воени авиони погодиле три цели. И засега нема информации за жртви.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток