Република

Кај охриѓани пронајдени хероин и маринуана

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.В.(24) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 30.03.2018 во Охрид полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и дигитална вага со остатоци од хероин.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Б.(39) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 21.12.2018 година во Охрид, при претрес во домот на пријавениот, била пронајдена и одземена марихуана.

Најчитани

To Top
Close