fbpx
чет. Окт 1st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ако има избори на 21 септември (сабота), само Чавков и компанија би гласале, се вели на Твитер

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика новиот лапсус на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова која вчера на централниот митинг во Скопје во еден наврат го утна датумот и ги повика граѓаните да гласаат на 21 септември.

Ако има избори на 21 септември (сабота)…само Чавков и компанија би гласале…

Geplaatst door Bojan Vasilevski op Zaterdag 13 april 2019

https://twitter.com/maddddddddog/status/1117163536743059456

Напишете коментар