Република

Албанец баран од Интерпол уапсен на ГП „Ќафасан“

На 14.04.2019 година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС – Интерпол Скопје.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Најчитани

To Top
Close