Коментари

(ВИДЕО) Милошоски: Пендаровски тврдеше дека Ахмети е вмешан во криминал, а сега вели дека е невин

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на својот Фејсбук профил објави видео од гостувањето на Пендаровски во емисијата на Алсат М во кое вели дека Али Ахмети е невин, а под него напиша дека пред неколку години тој тврдел дека Ахмети и ДУИ се вмешани во криминали со “режимот на Груевски.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

„Пред неколку години Стево Пендаровски тврдеше дека Ахмети и ДУИ се вмешани во криминали со “режимот на Груевски”, а исто така и полнеле избирачки кутии и му ја украле изборната победа во 2014та година.
Денес Пендаровски тврди дека Али Ахмети е невин!
#Амнезија и #хипокризија на Алсат Телевизија!!“, напиша Милошоски.

Пред неколку години Стево Пендаровски тврдеше дека Ахмети и ДУИ се вмешани во криминали со "режимот на Груевски", а исто така и полнеле избирачки кутии и му ја украле изборната победа во 2014та година.Денес Пендаровски тврди дека Али Ахмети е невин!#Амнезија и #хипокризија на Алсат Телевизија!!

Posted by Antonio Miloshoski on Wednesday, April 17, 2019

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top