пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Фејсбук на вашите профили ќе ве потсети дека е ден за гласање

На Фејсбук веднаш откако ќе влезете во вашиот профил се појавува известување кое ве потсетува дека денеска е ден за гласање во РСМ.

Исто така се наведува, доколку сакате да споделите дека сте гласале, со што и самите би ги поттикнале вашите пријатели на оваа граѓанска обврска.

Фејсбук на корисниците од земјава им дава опција да добиваат информации како се одвива гласањето, со кликнување на објавата таа ве носи директно на страницата на Државната изборна комисија.

фе

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close