Свет

Го чекал автобусот па се запалил пред негови очи: “Спасив колку што можев, другите живи изгореа”

Радојко Милосавлјевиќ, маж на возраст од 53-години од Србија, утрово требало да се качи во автобусот кој се судри и запали, при што загинаа 4 лица. Тој е очевидец на страшната несреќа.

Го чекал автобусот на станицата кога тој пред негови очи се судрил директно со камион. Веднаш притрчал да помогне.

– Истрчав на помош, почнав да извлекувам патници најбрзо што можев, а тогаш се запали автобусот, вели тој за српскиот Курир.

Со него притрчал и постар господин кој бил во автомобил на патот, и заедно успеале да извадат шест патници.

– Спасивме шест патници од димот и оганот. Ги однесовме покрај патот. Другите настрадаа, вели тој.

Загинаа четири лица кои живи изгореле, а повеќе се повредени.

несреќата се случи во 6 часот и 45 минути утрово на патот Куршумлија-Прокупље.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток