Свет

(ВИДЕО) Исповед на Мајк Тајсон: Уште како мал ме учеа да тепам и понижувам луѓе

„Железниот“ Мајк Тајсон даде емотивно интервју за британските медиуми за животот во и надвор од рингот.

„Уште на 12 години ме учеа како да претепувам луѓе, да ги скршам, да ги понижам. Но, сепак, бев само исплашено дете“ – раскажува Тајсон.

Тој воопшто не криеше дека гризењето на увото на боксерот Ивандер Холифилд беше голема грешка.

„Кога од оваа перспектива ќе погледнам на тоа, се направив погрешно. Цел живот, однесувањето, делата кои ги правев и во и надвор од рингот се лоши“ – смета Мајк Тајсон.

Потсетување на неговите најблескави моменти во рингот:

 

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток