пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Поранешен полицаец разнесен со бомба на сред улица

42-годишниот Далибор Богдановиќ, нарекуван Боќа, е тешко ранет во синоќешна експлозија на џип во Нови Сад, а бил ранет и пред 5 години.

Тогаш бил работник во полиција и комесар за безбедност во ФК Војводина, а ранет бил во стомакот и раката на 3. октомври 2014 година во 02:30 часот во центарот на Нови Сад.

Поради проблематичниот карактер и контакт со разни сомнителни лица, последните години е распореден на административни работи во полициската станица во Нови Сад.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close