пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Македонски верници снимиле необична на светлина во манастирот на Св. Василиј

Православната црква денеска го прославуваат Свети Василиј Острошки, големиот чудотворец, чиишто чудотворни дела се познати насекаде. За стотици верници овој манастир секојдневно е местото каде тие следејќи ја верата го пронаоѓаат лекот, мирот и спасението …се раскажуваат вистински приказни за инвалиди кои прооделе, за болни кои се излекувале, за жени кои по посетата станале мајка по долги години…секој раскажува своја приказна, но и чудото кое се случило откако го посетил манастирот. .

Верници од Македонија објавија снимка од  необична светлина, за која веруваат дека се работи за духот на Свети Василиј.

Тие појаснуваат дека на снимката се гледа необичната светлост, која не била видлива со голо око туку само преку камерата на мобилниот телефон.

Видеото е поставено во 2017 година, но деновиве повторно почна да биде популарно и да се појавува на социјалните мрежи.

Под видеото има низа коментари, од оние кои се убедени дека свелината е духот на Св Василиј, до оние кои коментираат дека светлината е блицот на мобиниот телефон, бил вклучен додека е снимано и дека нема никакво чудо.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close