пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Авион слета без предните тркала

Пилот на „Мјанмар нешенел ерлајнс” успешно слета без предното тркало, соопшти државната авиокомпанија. При принудното слетување на авионот „ембраер 190“, никој не бил повреден, објави Ројтерс. Во авионот имало 82 патници и членови на екипажот.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close