пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ученик од Охрид конзумирал дрога, за време на настава му се слошило – била побарана лекарска помош

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.А.(22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 16.11.2018 година во Охрид, ученик во ОЕМУЦ на друг ученик му дал да конзумира рачно изработена цигара, која претходно ја набавил од пријавениот.

По ова, двајцата се вратиле на настава, по што на ученикот што ја конзумирал дрогата му се слошило и била побарана лекарска помош.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close