пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Новороденче оставено на улица во Топанско Поле

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, јавува 24 Инфо.

Очевидци соопштиле дека бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот „Македонско Косовско бригада“. Новороденчето било голо и оставено на тротоарот покрај тревник. Во непосредна близина, на улицата, била фрлена папочната врвца која ја пресекла мајката по породувањето.

Бебето со возило на Итна помош веднаш било пренесено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close