пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Снег на Златибор и Копаоник

Снега вее од ноќеска во реоните на Златибор, Копаоник и Сјенци во Србија.

Сите служби се ангажирани, соопштија од Секторот за вонредни сутуации. Во изминатите неколку денови поројни дождови имаше во Хрватска и во БиХ кои предизвикаа поплави.

Метеоролошкиот завод соопшти дека до крајот на денот се очекуваат врнежи во државата од 40-60 литри на метар квадратен.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close