пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Османи: Денеска ќе договориме состанок меѓу Заев и Ахмети за реконструкцијата

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи изјави дека уште денеска ќе биде договорен состанокот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети, околу најавената реконструкција.

„Денеска премиерот се враќа и уште денеска ќе го договориме состанокот меѓу двајцата лидери, за да можат да разговараат по однос на рефокусот на Владата кон темите што ќе бидат актуелни во периодот што доаѓа“, истакна Османи.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close